top of page

Bio

Daniel Toledo (Quito, Ekwador, ur. 11.06.1991), jest ekwadorskim kontrabasistą jazzowym i kompozytorem. Ukończył studia na Berklee College of Music, kampus w Walencji, otrzymując tytuł magistra w “contemporary performance”. Jest pełno-etatowym profesorem na uniwersytecie San Francisco w Quito, na wydziale muzyki. Uczy gry na basie i zarządzaniem zespołami.

Bardzo wcześnie, już w wieku 13 lat, zaczął współpracę z Uniwersytetem College Music of the USFQ, gdzie ukończył studia licencjackie w wieku 18 lat, stając się częścią sceny muzycznej w Ekwadorze, gdzie w wyniku współpracy z Ambasadą USA organizował koncerty Jazzowe.

Zwycięzca 2010 edycji Jazz Envoys, dzięki czemu stał się częścią Jamey Aebersold Summer Jazz Workshop w Louisvile Kentucky. Występował w prestiżowym Kennedy Center w Washington D.C. Sponsorowany przez Upton Bass i D'Addario strings. Prowadzi własne trio wraz z Piotrem Orzechowskim (Pianohooligan) i Josjua Wheatley, z którymi nagrał swój debiutujący album Elapse w 2014 roku. W trakcie licznych tras koncertowych po Europie, Azji i obu Amerykach występował między innymi z: Piotrem Orzechowskim, Tedem Lo, Johnem Bkacwell, Perico Sambeat, Vistorem Mendozą.

bottom of page